کلمه کرپ به معنای سطح چروکیده یا دانه ای است. بلوک سقفی این لمس دانه دانه متمایز را می توان با بافتن تغییرات توسط یا با اعمال یک عملیات شیمیایی یا مکانیکی به دست آورد.

کرپ های معروف عبارتند از ژرژت، نوعی پارچه ابریشمی، ساتن کرپ پشت، کرپ د چین و غیره. پلی استر یکی از پرکاربردترین الیاف در پارچه های کرپ در صنعت است، زیرا به دلیل سبکی، سایه روشن، مقدار زیادی پارچه و تنوع تولید آسان است. با این حال، چنین محصولی فاقد ارزش راحتی است، زیرا از پلی استر است.

سعی شده است پارچه کرپ از الیاف سلولز احیا شده با ارزش اضافی راحتی همراه با سبکی، درخشندگی سایه و پرده فوق العاده ساخته شود.

چالش های اصلی مهندسی مجدد مشخصات پارچه همراه با طراحی بلوک سقفی مجدد پردازش مرطوب مطابق با انتظارات پارچه کرپ توسط مصرف کننده است.
توسعه اثر با ایجاد الگوی نخ SHT و معمولی در پارچه
پارچه Viscose Crepe با نخ Viscose ‘Z’ Super High Twist به عنوان تار و دارای یک الگوی متناوب 2/2 از نخ های Viscose ‘S’ و ‘Z’ Super High Twist به عنوان پود تولید شده است.

استفاده از نخ‌های ویسکوز با پیچش فوق‌العاده بالا با TPI دیفرانسیل در تار و پود همراه با نخ‌های تاب‌خورده «S» و «Z» متناوب در پود، از انرژی جنبشی نخ‌ها در بافت ساده استفاده می‌کند.

همانطور که پارچه از ماشین بافندگی آزاد می شود، پارچه کت و شلوار زنانه  نخ ها برای باز شدن در ساختار محدود تلاش می کنند، در نتیجه دسته دانه دانه ای به همراه یک دسته بسیار راحت به پارچه می دهند، زیرا ویژگی راحتی ذاتی الیاف ویسکوز دارد.
فرآوری پارچه های کرپ
پیش از این، سطح متمایز پارچه کرپ در پردازش مرطوب با استفاده از یک روکش مخصوص به دست می آمد که باعث می شد پارچه در هر کجا که اعمال می شود منقبض شود. این روش برای اولین بار در سال 1822 در انگلستان به ثبت رسید.

زمانی که گازهای ابریشمی ساده و نازک سفت شده با شلاک از زیر پارچه کرپ یک استوانه مسی حکاکی شده گرم شده عبور داده شد تا نقوش برجسته دریافت شود.

در این زمان، کرپ های با بافت سنگین، به ویژه انواع چاپ شده، “کرپ” نامیده می شدند. به عنوان یک پردازنده، تولید کرپ های بافت سنگین یک چالش بود.

 

    1. COMFORT RICH VISCOSE CREPE FABRICS
    1. انتقام عجیب مردی با سیم بکسل!  
    2. با مالیدن نوعی صابون به چشمتان آن ها را تقویت کنید
    3. سرکه سیب نوعی اسید خوراکی مفید در رژیم غذایی
    4. کاهش اشتها با استفاده از آویشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *