ماهی تن یکی از پر مصرف ترین ماهی های جهان است

ماهی تن یکی از پر مصرف ترین ماهی های جهان است. به زیر گروهی از خانواده ماهی خال مخالی تعلق دارد و از 8 گونه تشکیل شده است که از نظر رنگ و اندازه متفاوت هستند.
ماهی تن یک گونه عشایری است و  تن ماهی چند دقیقه باید بجوشد در سراسر اقیانوس های جهان یافت می شود. می توان آن را به صورت تازه یا کنسرو شده مصرف کرد.
ماهی تن معمولاً به صورت خام یا سرخ شده و کمی چاشنی شده مصرف می شود، در حالی که کنسرو ماهی تن برای مدت طولانی از قبل پخته می شود و اغلب با لباس های سنگین سرو می شود.

پرفروش ترین نوع ماهی تن در سرتاسر جهان اسکایپ جک است، زیرا فراوان ترین ماهی تن  موتور هوندا 250 در اقیانوس هاست و 60 درصد از صید ماهی تن جهان را تشکیل می دهد.

اگر در اروپا یا آسیا هستید، اسکاپ جک گونه ای از ماهی تن است که به احتمال زیاد در قوطی ها یافت می شود. 50 درصد از ذخایر ماهی تن در غرب مرکزی اقیانوس آرام جنوبی یافت می شود.

علاوه بر اسکاپ جک، چهار کاور مبل گونه اصلی دیگر ماهی تن نیز وجود دارد که عبارتند از: آلباکور، چشم بزرگ، آبی باله و زرد باله مانند انواع سبزیجات یا نژادهای گاو، ماهی تن های مختلف کیفیت های متفاوتی دارند، بنابراین ماهی تن مناسب را برای غذای خود انتخاب کنید.

آیا ماهی تن پایدار است؟
ماهی تن دارای برچسب آبی MSC دارای گواهی پایداری است. ماهی تن با برچسب MSC از ماهیگیری می آید که به طور مستقل مطابق با استاندارد شیلات MSC ارزیابی شده است.

هر کسب و کار زنجیره تامین که غذای دریایی MSC را مدیریت می کند، طرز تهیه ترشی مخلوط فوری باید استاندارد زنجیره نگهداری MSC را رعایت کند، که تضمین می کند.

ماهی و غذاهای دریایی که با برچسب آبی فروخته می شوند، از ماهیگیری گرفته شده اند که مطابق با استاندارد ماهیگیری MSC گواهی پایداری دارند.

 • منابع:
  1. Fish to eat: Tuna
 • تبلیغات: 
  1. دندان ها با خوردن این مواد غذایی زرد می شوند
  2. نسخه لوکس کیف پوست بره برند معروف
  3. نظرات کودکان درباره حمل کیف مدارس
  4. شرایط آب و هوایی مناسب برای دریافت عایق رطوبتی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.