آشپز ایتالیایی با پختن سوپ گوجه فرنگی برنده جوایز بین المللی شد

گوجه فرنگی احتمالاً یکی از متنوع ترین محصولات فصل تابستان است.

آنها معمولاً در کنار سبزیجات در دنیای آشپزی گروه بندی می شوند، گوجه برای سرماخوردگی اما ممکن است شنیده باشید که از آنها به عنوان میوه یاد می شود.

این مقاله به بررسی این موضوع می پردازد که آیا گوجه فرنگی میوه یا سبزیجات است و چرا گاهی اوقات آنها را برای یکی یا دیگری اشتباه گرفته می شود.

تفاوت بین یک میوه و یک سبزی چیست؟
از نظر تغذیه ای، میوه ها و سبزیجات به دلیل داشتن منابع غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر توجه زیادی را به خود جلب می کنند.

اگرچه میوه ها و سبزیجات اشتراکات زیادی دارند، گلاب و سفید شدن ابرو اما تفاوت های مشخصی نیز دارند.با این حال، بسته به اینکه با یک کشاورز صحبت می کنید یا یک آشپز، این تفاوت ها به طور چشمگیری متفاوت است.

طبقه بندی گیاه شناسی:
طبقه بندی گیاه شناسی میوه ها و سبزیجات در درجه اول بر اساس ساختار و عملکرد بخشی از گیاه مورد نظر است.

میوه ها از گل ها تشکیل می شوند، دارای دانه هستند و به روند تولید مثل گیاه کمک می کنند. برخی از میوه های رایج عبارتند از سیب، هلو، زغال اخته و تمشک.

از سوی دیگر، سبزیجات ریشه، ساقه، برگ یا سایر قسمت های کمکی گیاه هستند. برخی از سبزیجات شناخته شده عبارتند از اسفناج، کاهو، هویج، چغندر و کرفس.

طبقه بندی آشپزی
وقتی صحبت از پخت و پز می شود، سیستم طبقه بندی میوه ها و سبزیجات در مقایسه با نحوه طبقه بندی آنها از نظر گیاه شناسی به طور قابل توجهی تغییر می کند.

در عمل آشپزی، میوه ها و سبزیجات عمدتاً بر اساس مشخصات طعم آنها استفاده و استفاده می شوند.

به طور کلی، یک میوه دارای بافت نرم است لباس های زنانه و تمایل به اشتباه در سمت شیرین است. همچنین ممکن است تا حدودی ترش یا تند باشد. برای دسرها، شیرینی‌ها، اسموتی‌ها، مرباها یا خوردن به تنهایی به عنوان میان‌وعده مناسب است.

برعکس، یک سبزی معمولاً طعمی ملایم و احتمالاً تلخ دارد. معمولاً بافت سفت‌تری نسبت به میوه دارد.

و اگرچه برخی از آن‌ها خام هستند، متن تشکر از رضایت مشتری اما ممکن است نیاز به پختن داشته باشند. آنها برای غذاهای خوش طعم مانند سیب زمینی سرخ کرده، خورش ها، سالادها و کاسرول مناسب هستند.

 • منابع:
  1. ?Is a Tomato a Fruit or Vegetable
 • تبلیغات: 
  1. رژیم غذایی نشان دهنده سبک زندگی مردم
  2. مراحل بازیافت پلاستیک با پیشرفته ترین دستگاه
  3. پیدا شدن انبار قرنیز دیوار در جنگل های آمازون
  4. علت راحتی کفش چرم چیست؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.