تولید پودر دارچین برای سرماخوردگی از دارچین های کپک زده دردسر ساز شد

ادویه معطر طعم نوشیدنی های محبوب مانند چای، نوشیدنی های میوه توت، آب میوه های تازه فشرده شده (مخصوصا مرکبات) و اسموتی ها، کوکتل های مبتنی بر شیر و کفیر را کاملاً تغییر می دهد. باریستاها در سرتاسر جهان پیشنهاد می کنند هر بار که کاپوچینو یا لاته مورد علاقه شما را درست می کنند، پودر دارچین اضافه کنید.

گرم کردن قهوه با پودر دارچین برای سرماخوردگی یکی از بهترین نوشیدنی ها در کشورهایی است که زمستان با هوای خنک یا یخبندان همراه است.  معمولاً پودر ادویه برای پخت و پز مصرف می شود (بیش از نصف قاشق چای خوری، به طوری که در ترکیب با صدای بلند انفرادی نباشد).

نوشیدنی های گرم به طور سنتی با ادویه تهیه می شود، اما گاهی اوقات پودر دارچین در زمان سرو به آن اضافه می شود. به کنترل دیابت کمک می کند: برخی تحقیقات نشان می دهد که پودر دارچین ممکن است به افزایش سطح انسولین کمک کند، هورمونی که مسئول تنظیم سطح قند خون است، که برای افراد مبتلا به پیش دیابت و دیابت نوع 2 مفید است.

پودر

واقعیت این است که پودر دارچین توانایی تداخل با اجزای خاصی از بدن را دارد، به همین دلیل قند موجود در خون راحت تر به سلول ها نفوذ می کند و در نتیجه سطح گلوکز خون را کاهش می دهد. علاوه بر این، می تواند برخی از آنزیم های گوارشی را مهار کند و سرعت تجزیه کربوهیدرات ها را در دستگاه گوارش کاهش دهد.

علاوه بر این، فعالیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی پودر دارچین بر عملکرد صحیح پانکراس، اندامی که مسئول تولید انسولین است، تأثیر می گذارد.

باعث کاهش وزن می شود: پودر دارچین دارای اثر ترموژنیک و متابولیک است، مصرف انرژی و اکسیداسیون چربی را افزایش می دهد و بنابراین در چاقی اثر محافظتی دارد و به کاهش وزن کمک می کند.

به نظر می رسد مکانیسم هایی که توسط آن این اتفاق می افتد مربوط به فعال شدن پروتئین های دخیل در تحرک بافت چربی است که توسط بدن برای تولید انرژی استفاده می شود.

علاوه بر این، با بهبود حساسیت بافت ها به عمل انسولین، تجمع چربی در بدن را کاهش می دهد. علاوه بر این، این ادویه سرشار از فیبر است که به افزایش احساس سیری و در نتیجه کاهش گرسنگی و کاهش وزن کمک می کند.

بهبود توانایی شناختی: یکی دیگر از فواید پودر دارچین این است که حاوی مواد شیمیایی گیاهی است که توانایی مغز را برای استفاده از گلوکز افزایش می دهد.

علاوه بر این، دارای خواص آنتی اکسیدانی است که از آسیب رادیکال های آزاد به سلول ها جلوگیری می کند، در نتیجه استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد و یادگیری و حافظه را بهبود می بخشد و در برابر آلزایمر، زوال عقل و بیماری پارکینسون محافظت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.